Elektrikli otomobil almayı düşünenler dikkat! İki defa düşünün

Son yıllarda Türkiye otomotiv pazarı, hem yerli hem de global markaların rekabeti ile büyük bir dönüşüm içerisinde. Özellikle Togg gibi yerli üreticiler, bu rekabete ivme kattı. Son gelişmelere göre önümüzdeki saatlerde ülkemizin otomotiv pazarını sarsacak bir haber gelecek. İşte ayrıntılar…

Türkiye otomotiv piyasası sarsılacak!

SDN Kurucusu ve içerik üreticisi Hakkı Alkan, yarın yani 19 Nisan sabahında gerçekleşecek önemli bir gelişmeyi duyurdu. Bu gelişmenin mevcut listeleri dahi değiştirebilecek kadar önemli olacağını ifade eden Alkan, büyük bir merak uyandırdı.

Bu paylaşım, özellikle elektrikli otomobil satın almayı düşünenleri heyecanlandırdı. Tabii çeşitli tahminlerin yapılmasına da sebep oldu. Buna göre bazı kullanıcılar, yerli elektrikli araç üreticisi Togg‘un yeni bir model duyuracağını öne sürerken, Çinli otomobil üreticisi Chery’den önemli bir tanıtım beklentisi içinde olan kullanıcılar da var. Ayrıca bazı kullanıcılar ise ÖTV indirimi olacağı yönünde tahminlerde bulundular.

Türkiye’nin otomotiv piyasasını sarsacak bu gelişmenin ne olduğunu yarın öğreneceğiz. Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir