Helldivers 2’deki eşleşme sorunları nasıl çözülür?

Oyunun keyfini kesintisiz çıkarmak için ayarlarınızı gözden geçirmeniz ve belki de ağ bağlantınızı iyileştirmeniz gerekebilir. İşte bu süreçte yapmanız gerekenler hakkında kısa bir rehber.

Helldivers 2, PlayStation 5 ve Steam üzerinden PC için oldukça eğlenceli bir takım tabanlı FPS oyunudur. Birlikte oynamaya büyük bir vurgu yapılan bu oyunda, oyuncuların çevrimiçi oturumlar için rastgele bir araya getirilmesi, çok oyunculu her oyunun temel özelliklerinden biridir. Bu sürecin otomatik olması gerekmekle birlikte, bazı Helldiver hayranları eşleştirme işleminde başarısız olduklarını bildirmiştir. Eğer sürekli olarak bir lobide yer bulamıyorsanız, işte deneyebileceğiniz birkaç yöntem:

Öncelikle, sunulan çözümlerin resmi çözümler olmadığını, sadece geçici çözümler olduğunu belirtmek gerekir. Arrowhead, resmi Discord kanalında problemlerin farkında olduklarını ve bir çözüm üzerinde çalıştıklarını açıklamıştır. Ancak arkadaşlarınızla bir an önce tekrar böcek avlamaya başlamak istiyorsanız, bazı oyuncuların başarıyla uyguladığı yöntemlerden bazılarını deneyebilirsiniz.

İlk ve en kolay yöntemlerden biri, Çapraz oynama özelliğini kapatmaktır. Helldivers 2, PlayStation 5 ve PC’de varsayılan olarak çapraz oynama özelliği ile gelir. Ayarlarınızdan bu özelliği kapatıp oyunu yeniden başlatarak eşleştirme işlemine yeniden başlamak, bazı oyuncuların maç bulmasını sağlamıştır. Bir diğer yöntem ise, daha kaba bir yöntem olarak, Hızlı Oyna seçeneğine sürekli tıklamaktır.

Reddit’te bulunan bir diğer ilginç çözüm ise, oyuna girdikten sonra bir SOS işareti gönderip maçtan çıkmaktır. Gemimize geri döndüğünüzde, diğer oyuncularla bir araya gelme şansınız olabilir.

Bu yöntemler, tam anlamıyla çözümler olmaktan ziyade geçici çareler olarak düşünülmelidir. Sürekli eşleştirme hatalarıyla karşılaşıyorsanız bu yöntemleri deneyebilirsiniz, ancak gerçek bir düzeltme için bir güncelleme beklemek isteyebilirsiniz.

Helldivers 2‘yi tek başına oynamak mümkün müdür? Evet, ancak zorluk derecesi arttıkça yanınızda birkaç dostun olması işleri kolaylaştırabilir. Trivial ve Easy zorluk seviyelerinde oyunu tek başına oynamak nispeten kolaydır. Ancak Medium ve Challenging modları tek başına oynamak için biraz daha zorlayıcı olabilir; Hard veya Extreme seviyelerinde ise, yanınızda arkadaşlarınız olmadan hayatta kalmak oldukça güçleşir.

Helldivers 2‘yi kaç kişi oynuyor? 2024 Mart itibarıyla, ayda 265,000’den fazla oyuncu Helldivers 2 dünyasına giriş yapıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir